Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

17. 11. 2019: 11:00
Dolni Počernice - SK Hostivař (hřiš. UMT Junior Praha)
3:2 (2:1)
Prohra se vztyčenou hlavou
Napsal: kašpi dne Neděle, 03 Červen 2018 10:02   

V dalším mistrovském utkání narážíme na soupeře, kterého jsme ve vzájemných zápasech doma ani jednou neporazili. Jak zajímavé utkání dopadlo? ToTii odhalí celý článek.

Ač to do Satalic z Dolních Počernic není daleko, tak se s tímto soupeřem moc často neutkáváme. Hlavně v domácím prostředí jsme s ním ještě neuhráli ani bod, proto přišel čas pokusit se přepsat historii.

Věděli jsme, že starší protivník bude urostlý, fyzicky zdatnější a to vše bude uplatňovat ve hře. Kluky připravujeme na to, že zápas bude bolet a musí vynaložit spoustu osobní statečnosti, aby v něm uspěli.

Hra začne přesně tak jak jsme čekali. My se snažíme prosazovat rychlou kombinací. Hosté rychlostí a důrazem. Fanda od prvních vteřin svádí běžecké souboje se satalickými útočníky a Michal Foldyna nusí krýt tři střely z hranice šestnáctky. Kluci si se vším poradí a tak přichází prvni velké šance na obou stranách. Nejprve hostující brankář nezachytí centr a míč mu vypadne z rukavic. Celou situaci dohraje Citrón, který se dostane za vápnem k odraženému míči a před sebou má prázdnou bránu. Snaží se střelu tlačit po zemi, aby nepřestřelil, ale hostující stoper jí zblokuje. Na druhé straně si jde pohybem pro snadný zákrok náš brankář, ale o vyschlou hlínu před bránou míč vezmě nečekaný odskok a Michala překvapí. S vypětím všech sil zabráníme soupeři ve skórování. To se již nepodaří v patnácté minutě, kdy oba naši stopeři vyrazí proti jednomu hráči s míčem, ten ho přistrčí vedle a volný útočník svůj výpad zakončí přesnou střelou k pravé tyči z jeho pohledu 0:1. Máme možnost odpovědět Filipem Rakúsem, který vyhraje důrazný běžecký souboj s obráncem, ale brankář Satalic jeho přízemní střelu vyrazí. Ještě vetší šanci má Stili ke kterému se dostane míč po centru z pravého křídla, ale osamocený na penaltě zakončí velmi slabě. Podobně se vede i Tomášovi Lorenzovi, který se ocitne uplně sám na malém vápně, ale v koncovce úplně propadne. Navíc se mu nabízela možnost přistrčit míč pod sebe, kde byl volný Filip Rakús, který by měl před sebou prázdnou bránu! Škoda, že spolu nekomunikujeme a nekřikneme si...

Do druhého polořasu uděláme změny v rozestavení, místo Prochyho i Špáči, kteří laborují s bolavými kotníky naskočí Michal Slabý a Myslitel, který jde na pravý kraj zálohy a Citrón do středu k Márovi. Hned v úvodu musíme přežít krušné chvilky, kdy hosté kopou sérii tří rohů a hlavně po tom druhém vysel gól ve vzduchu, kdy až Michal Foldyna skokem vyrazil u pravé tyče dorážku na další roh. Paradoxně to byl poslední atak naší brány, protože kluci rozehráli parádní hru. Zrychlili jsme kombinaci, začali se více hýbat bez míče a individuálně protihráče přehrávat. Totálně však kolabujeme v koncovce! Filip Rakús vyšle z poza vápna pěknou ránu pod břevno levačkou, ale hostující brankář má připravené rukavice. Michal Slabý s Fandou zavřou hostům strany tak, že nikdo neprojde, všechny výpady zakřižují a za přispění kombinace s naším brankářem likvidují. Diego s Márou prochází středem a rozdávají míče do stran, kde Myslitel baví diváky jednou krásnější kličkou za druhou. Postupně se do velké šance dostane Tomáš Lorenz, který společně s Citrónem skáčou na přetažený centr od Máry, ale Tomáš nedorazí míč do sítě a bránu mine. Filip Rakús je ještě ve větší příležitostii, kdy běží sám na brankáře, bohužel si posledním dotykem míč moc předkopne a z šance nic není. Mára znovu posadí z pravé strany lahůdkový centr na hlavu Tomáše Lorenze, ten však z malého vápna hlavičkuje znovu vedle. Když už brankáře překonáme, tak ho zaskočí spoluhráč a míč zblokuje, aby se nedostal do sítě. Poslední šanci na gól má opět Tomáš Lorenz. Z levé strany se uvolní do vápna Satalic, kde si naznačením a dalším potažením připraví perfektní pozici pro koncovku. Bohužel místo utažené střely do spodního rohu brány jak se učíme přestřeluje a nedopřeje nám tak mít z tohoto zápasu ani jeden bod do tabulky.

Škoda, protože za druhý poločas by jsme si ho určitě zasloužili. Kluci hráli asi nejlepší fotbal na jaře a na více jak dvacet minut udělali ze soupeře, který když stačil pouze odkopával míče tak jak zrovna stál, hlevně aby to bylo daleko, komparz a diváky. Na to se však nehraje a my se musíme dále zamyslet nad naší finálovou částí akcí, kde se na gól strašně nadřeme, nedáme si poradit, že nejsme ještě takový kopáči, aby jsme trefovali neomylně šibenice a nebo do střel nedáme potřebný důraz. Stále je na čem pracovat, ale nasazení v tomto zápase bylo úžasné a příkladné.

Sestava: Michael Foldyna (b), Adam Herda (b), Michael Procházka, Dominik Kuzma, Pavel Strouhal, Franta Fiala, Ondra Urban, Marek Štěpán (c), Adam Špaček, Vojta Stiller, Filip Rakús, Tomáš Lorenz, Michal Slabý, Adam Černý, Dan Foldyna, Maryán

  

Svátek má

Dnes 20.02.2020 : Oldřich
Zítra 21.02.2020 : Lenka

Narozeniny má

Žádní hráči nemají v nejbližší době narozeniny.

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login