Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

17. 11. 2019: 11:00
Dolni Počernice - SK Hostivař (hřiš. UMT Junior Praha)
3:2 (2:1)
Domácí výhra nad Hrdlořezy
Napsal: kašpi dne Neděle, 03 Červen 2018 08:57   

Netradičně v pondělí nastupujeme k mistrovskému utkání proti Hrdlořezům. Zjímá-li Tě jak se rodila výhra nad tímto houževnatým soupeřem, tak vstup na celý článek.

Hosté nás před jarními odvetami požádali, aby jsme našli jiný termín pro sehrání vzájemného utkání než je víkend, protože startovali v Německu na mezinárodním turnaji. Neměli jsme problém soupeři vyjít vstříct a domluvili jsme, že zápas odehrajeme jako pondělní dohrávku místo tréninku. Víme, že do hry nebudeme moci použít Citróna ani Adama Černého, kteří úspěšně reprezentovali v dresu mladšího dorostu dolnopočernickou kopanou na turnaji v Chorvatsku, kde kluci vyhráli základní skupinu a jen o kousek jim ve čtvrtfinále utekl další postup se silnou Wroclaví.

Zápas začínáme aktivně a poměrně záhy stále více přenášíme hru na polovinu našeho soupeře. Daří se nám hlavně po levé straně, kde dominuje Stili, který postupně vyšle do výborných příležitostí Tomáše Lorenze a Filipa Rakúse. Bohužel ani jedna šance se neujme. Gólově se tedy prosadíme až po individuální akci Filipa Rakúse, který je v počatku průniku faulován, souboj ustojí a od pana rozhodčího dostane výhodu pokračovat. Filip si z levé strany navede míč do šestnáctky hostů a svižným "bodlem" uklidí míč na zadní tyč mimo dosah brankářových rukavic 1:0. Kluci pokračují dále v aktivním pojetí, Mára a hlavně Špáča ve středu hřiště vybojují spoustu míčů, ale brankově se již do poločasu neprosadíme.

Do toho druhého hosté zvolí úplně jinou taktiku. K Filipovi postaví urostlého osobního stážce a všechny míče pokud to jde z prvního doteku překopávají za naší obranu. Diego s Pavlem Strouhalem z pozice stoperů všechny ataky odvrátí, ale my se hře Hrdlořez úplně přizpůsobíme. Ze zápasu se tak stane nepřehledná překopávaná, snažíme se probíjet přehuštěným středem, kde vládne hostující kapitán a k ničemu nás nepustí. Proto může mít velké ántre Dan Foldyna, který přímo po vystřídání a příchodu na hřiště běží po pěkné narážečce úplně sám na hostujícího gólmana. Chtělo to střelu z první, ale Dan si ještě míč jedním dotekem přiťukne tak, že ho soupeř zblíží a skokem pod nohy mu šanci zmaří. Naštěstí se prosadíme po centru, kdy Mára na zadní tyči najde volného Tomáše Lorenze, kterému se ještě zakončit nepodaří, ale po jeho přiťuknutí dostane míč do sítě Špáča 2:0. Hosté pro závěr utkání vysunou na hrot všechny své urostlé hráče a dlouhými nákopy nás začnou velmi zlobit. Fanda s výškovou převahou skvěle bojuje neutuchající bojovností a Diego fotbalovou chytrostí, kdy si dá před soupeře tělo a nedovolí mu pokračovat v náběhu. Přesto musíme čelit několika rohům, kde obraně vypomáhá Michal Foldyna, který má sice dlouhý výkop z ruky, ale nikoho ze spoluhráčů jím nenajde. Svůj brejk nepromění Filip Rakús a tak jsme rádi, že uskáčeme všechny důrazné souboje v naší šestnáctce a udržíme s houževnatým a nepříjemným protivníkem čisté konto. Hra z naší strany tentokrát hlavně ve druhém poločase žádnou velkou kvalitu neměla.

Branky: Filip Rakús 1x, Adam Špaček 1x

Sestava: Michael Foldyna (b), Adam Herda (b), Michael Procházka, Dominik Kuzma, Pavel Strouhal, Franta Fiala, Jan Zámyslický, Marek Štěpán (c), Adam Špaček, Vojta Stiller, Filip Rakús, Tomáš Lorenz, Dan Foldyna, Michal Slabý, Martin Čáp

 

  

Svátek má

Dnes 20.02.2020 : Oldřich
Zítra 21.02.2020 : Lenka

Narozeniny má

Žádní hráči nemají v nejbližší době narozeniny.

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login