SK Slovan Kunratice z.s. - Dolni Počernice
0:14 (0:7)
Po raketovém nástupu se nám gólový stroj zadrhnul.
Napsal: kašpi dne Sobota, 19 Květen 2018 10:45

Netradičně v pátek odpoledne nastupujeme k mistrovskému utkání proti Uhříněvsi. Jak toto venkovní utkání dopadlo se dozvíš z celého článku.

Proti domácí Uhříněvsi nastupujeme dle tabulky asi v roli favorita, ale jsme si vědomi nevyspytatelnosti těchto utkání, čehož je důkazem poslední výsledek našeho soupeře, který remizoval na půdě na jaře neporazitelných Běchovic. Domácí jsou jistě posíleni tímto úspěchem a snaží se být od úvodních vteřin aktivní. Do utkání vstupují s jasnou a jednoduchou taktikou, máš před sebou míč, tak ho nakopni co nejdále a on za ním někdo poběží...

Našim klukům trvá přesně dvě minuty, než se srovnají a Mára gólově udeří. Na 25 metrech od domácí brány získá míč a střelou pod břevno nedává domácímu brankáři vůbec žádnou šanci 0:1. Když v šesté minutě potáhne po levém křídle akci Tomáš Lorenz a najde v předbrankovém prostoru Ondru Urbana, tak vedeme již o dvě branky. Citrón totiž mazácky do prtipohybu brankáře usměrní míč k tyči 0:2. Aby toho domácí neměli dost, tak v patnácté minutě Michal Foldyna vykopne z ruky míč tak, že si ho na půlce sebere agilní Filip Rakús, a nekompromisní střelou šajtlí zakončuje svůj brejk 0:3.

Parádní vstup do utkání nás uklidní a hlavně dále prahneme po dalších brankách. Netvrdím, že by jsme hráli nějaký parádní fotbal, kombinace často skřípala, ale v útočné fázi jsme nekompromisní. Proto když Tomáš Lorenz vystihne domácí rozehrávku, vstoupí do domácí šestnáctky a je z boku faulován nezbývá panu rozhodčímu nic jiného než odpískat pokutový kop. K němu se postaví Mára a přízemní střelou k pravé tyči navyšuje naše vedení na 0:4. A může být ještě lépe! Špáča předvede po levé straně parádní sólo, kdy postupně obejde tři protihráče a od brankové čáry servíruje na malé vápno Tomášovi Lorenzovi jasnou tutovku pro navýšení náskoku. Tomáš však slabou střelou trefuje pouze ve středu brány stojícího gólmana domácích.

V kabině si připomínáme, že výsledkově se nám první poločas povedl, ale nic to neznamená, protože domácí, kteří za celý poločas ani jednou neohrozili naší branku s tím po neskutečném "kartáči" od trenéra budou chtít něco udělat. Kluky nabádáme k aktivitě s tím, že by bylo ideální držet nadále míč na našich kopačkách a nejlépe přidat další branku. Bohužel ihned po zahájení hry zbytečně domácím darujeme rohový kop, který pro mě z nepochopitelných důvodů bráníme velmi pasivně a ve stoje. Centr, který letí snad hodinu najde na velkém vápně jediného domácího hlavičkáře, který je obklíčen snad pěti našimi přihlížejícími hráči! Střelec trkne míč tak, že vysoký lob přelétne Adama Herdu, který v naší bráně vystřídal Michala Foldynu a od břevna se odrazí přesně do boční sítě 1:4. Aby toho nebylo málo, tak Prochy kazí rozehrávku a jeho ztrátu balónu domácí trestají, když střelec využije vysokého postavení Adama Herdy a přesným lobem snižuje na 2:4. Naštěstí další situace již Adam Herda vyřeší s jistotou a spolu s obranou domácím nic nebezpečného nedovolí. Jsme to my kdo může pootočit s ukazatelem skóre, ale jednou míč zastaví břevno, podruhé je Citrón při brejku v poslední fázi, kdy obcházel brankáře faulován a následný trestný kop se mu nepodaří. Když se neprosádí po rohu ani Mára, kterého vychytá domácí brankář a podobně dopadne i Ondra Urban po pěkné narážečce s Diegem je konec zápasu. Zápasu, který nám dal opět podnět k zamyšlení proč vlastní nedisciplinovaností pouštíme z rukou otěže zápasu, který máme parádně rozehraný! Domácí bojovali, moc se mi líbilo, že nic nezabalili, ale na druhou stranu nic zásadního ve své hře nezměnili a byl to pouze náš laxní přístup k věci, který je pustil zpět do hry.

Velkým plusem byl výkon Diega, který se po zranění Smolíčka musel zatáhnout na pozici stopera, kde si počínal velmi fotbalově v práci s míčem všechny zúčastněné převyšoval snad o dvě třídy a v rozhodujících chvílích držel pevně naší obranu.

Branky: Marek Štěpán 2x, Ondra Urban 1x, Filip Rakús 1x

Sestava: Michael Foldyna (b), Adam Herda (b), Michael Procházka, Dominik Kuzma, Pavel Strouhal, Franta Fiala, Ondra Urban, Adam Černý, Marek Štěpán (c), Vojta Stiller, Filip Rakús, Tomáš Lorenz, Dan Foldyna, Maryán, Adam Špaček

Dnes 17.09.2019 : Naděžda
Zítra 18.09.2019 : Kryštof

Žádní hráči nemají v nejbližší době narozeniny.