Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

17. 11. 2019: 11:00
Dolni Počernice - SK Hostivař (hřiš. UMT Junior Praha)
3:2 (2:1)
Velmi draze vykoupené vítězství!
Napsal: kašpi dne Úterý, 08 Květen 2018 14:55   

V nedělním, mistrovském utkání hostíme na domácím trávníku Cholupice, tedy soupeře, kterému máme co vracet za podzimní penaltovou šaškárnu, kterou s námi v závěru zápasu sehrál pan rozhodčí. Chceš- li se více dozvědět o celém průběhu mače, tak vstup na celý článek.

Celý týden dáváme dohromady sestavu, protože nás je přesně jedenáct a někteří kluci půjdou do zápasu rovnou bez jakékoliv přípravy. Na vině jsou různá očkování, která nepustila borce do tréninku, zranění a Citrón s Adamem Černým jdou pomoci mladšímu dorostu, který prochází stejnou situací. V den zápasu přichází nepříjemná zpráva od Filipa Rakúse, že si z pouličního fotbálku přivodil puchýře v neřešitelném rozsahu a do utkání není schopen nastoupit. Logiku této situace nemám sílu vůbec komentovat s ohledem na to, že jsme si po čtvrtečním tréninku řekli, aby si kluci dali klid v rámci možností utlumili různé šrámy, kterých v dlouhé sezóně přibývá a připravili si síly na důležité utkání! Proto je narychlo povolán z mladších žáků David Krejčí a spolu s dalším mladším žákem Danem Foldynou vytvoří lavičku náhradníků.

V živé paměti máme podzimní zápas na hřišti našeho soupeře, kde nám nebyl uznán regulérní gól, dvakrát zahráli domácí v pokutovém území rukou, ale píšťalka pana rozhodčího zůstala němá a ozvala se až v samotném závěru, kdy sza stavu 2:2 Smolíček ve výskoku zastaví zády střelu domácích a od nich se mu míč odrazí na ruku. Z penalty domácí strhli vedení a vítězství na svou stranu.

I přes velký počet absencí jsme připraveni bojovat a do zápasu chceme vstoupit aktivně s touhou připravit si střelecké příležitosti. Bohužel to se vůbec nedaří, hrajeme velmi chaoticky, soupeře nedostupujeme a špatně si jeho hráče přebíráme. Vím, že výšková převaha byla na straně Cholupic a pro našho Fandu,Stiliho, Michala Slabého, Špáču a další je velmi složité ustát osobní souboje s urostlým protivníkem, ale nemůžu od něho stát tři metry daleko, to jsem pak v souboji za tréninkový kužel. Hosté začali mít převahu na míči, díky prostoru, který jim byl dopřáván lépe kombinovali a podnikali nebezpečné výpady do naší šestnáctky. Jen s velkou námahou jsme ustáli dvě přihrávky na penaltu, kde byl osamocený střelec, ale do třetice již udeřilo. Pavel Strouhal ještě první střelu zastavil, ale míč mu zůstal pod nohou na malém vápně odkud ho i přes snahu Michala Foldyny hosté procedili do sítě a naprosto zaslouženě šli do vedení 0:1. Naštěstí jsme se tímto vývojem nenechali deprimovat a pomalu se začínáme dostávat i my na soupeřovu polovinu. Nejprve dáme pěknou přihrávku za hostující obranu, kde je na pravé straně Myslitel v jasném ofsajdovém postavení. K míči vůbec neběží, zůstane stát a tan si sebere Tomáš Lorenz, který v době kopu vybíhá z druhé vlny a je snad dva metry před obranným blokem. Přesto mu je pískán naprosto nesmyslný ofsajd! Naštěstí Tomáš nemusí smutnit dlouho a postará se o vyrovnání. Po faulu kope Smolíček trestný kop a připraví si opět parádní centr před cholupickou bránu. Na míč v závěru nabíhá zcela osamocený Myslitel, který ho přenechá ještě lépe postavenému Tomášovi a ten ho trkne přes vyběhnutého brankáře do sítě 1:1. V závěru poločasu, kdy jsme přeci jenom se soupeřem více srovnali krok máme výhodu dalšího trestného kopu, tentokrát nepřímého, když cholupický brankář chytne malou domů od svého spoluhráče. Mára posune míč Smolíčkovi, který točí střelu na zadní tyč, ale bránu mine.

Do druhého poločasu vstupujeme s odhodláním udržet hosty na uzdě a strhnout vedení na naší stranu. Ihned po začátku hry má velkou příležitost výborně hrající Špáča, který obere soupeře o míč a z 35 metrů se snaží přelobovat vysoko postaveného brankáře, což se mu nepodaří. Více a častěji se dostáváme před hostující bránu a svůj part pomalu začíná rozehrávat Diego, který podpoří obranu a ze zadních pozic skvěle vyváží míče do nebezpečných prostorů. Proto jako blesk z čistého nebe přichází pokutový kop Cholupic! Myslitel si na půlce začne dávat přednost s Prochym, místo toho, aby si míč sebral a pokračoval s ním v akci ho nechá ležet a toho využijí hosté. Bleskovou akci zastaví až Michal Foldyna faulem v rohu pokutového území a je z toho jasná penalta. Michal Foldyna celý tým podrží a střelci jeho pokus skokem vykopne. Jak důležitý to byl moment pro vývoj skóre se ukáže zanedlouho. Do hry se z lavičky dostanou Dan Foldyna a David Krejčí s jasným cílem, hrát v útoku na hraně ofsajdu a pokoušet se narušovat soupeřovu rozehrávku. Klukům se to i několikrát podaří, ale hlavně si můžou na chvilku na střídačce odpočinout Tomáš Lorenz ze Stilim, kteří se tak připraví na pro nás důležitý závěr utkání. Když se vrátí zpět do hry, tak se Tomáš dostane do brejku s Diegem. Ten navede míč na brankáře, není sobecký a přihraje vedle sebe tak, že Tomáš trefuje úplně prázdnou bránu Cholupic 2:1. V závěru vyšlou hosté na hrot všechny své vysoké hráče a snaží se je hledat centry, nebo dlouhými auty. V těchto situacích kraluje Smolíček, který zavře vápno a nic ani nikoho do něho nepustí. Spolu s Pavlem Strouhalem podstoupí spoustu hlavičkový soubojů a dostanou do brejku Špáču, který je však zastaven. Ještě lepší pozici má Tomáš Lorenz, který uteče z vlastní poloviny všem a po kličce obránci jde sám na hostujícího brankáře. Jak sám po zápase přiznal na střelu již neměl sílu, proto trefuje jeho náruč. Když přežijeme závěrečnou situaci, kdy Smolda ve výskoku tečuje míč tak, že ho usměrní přimo k levé tyči, kde ho Michal Foldyna s velkou námahou chytne můžeme slavit vítězství.

Bohužel spousta věcí v životě něco stojí a nás tento úspěch vyšel velmi draze! Druhý den po zápase musí Smolíček k lékaři, který diagnostikuje krutou zprávu, zlomenina zanártní kůstky a Kuba dostává na nohu na čtyři neděle sádru. Pro nás to je obrovské oslabení, protože se Kuba na svém postu našel, skvěle drží naší obranu a jeho výkonost šla zápas od zápasu nahoru. Pro Smoldu to je o to krutější, že musel vynechat většinu zimní přípravy kvůli poraněnému kotníku a když se dostával zpět do top formy tak přichází další nepříjemný úraz. Nezbývá než popřát Kubovi brzké uzdravení a tým musí bojovat i za něho, protože on pro něj dělá vždy maximum.

Branky: Tomáš Lorenz 2x

Sestava: Michael Foldyna (b), Michal Slabý, Jakub Šťastný, Pavel Strouhal, Franta Fiala, Michael Procházka, Marek Štěpán (c), Dominik Kuzma, Vojta Stiller, Jan Zámyslický, Tomáš Lorenz, Adam Špaček, Dan Foldyna, David Krejčí

  

Svátek má

Dnes 20.02.2020 : Oldřich
Zítra 21.02.2020 : Lenka

Narozeniny má

Žádní hráči nemají v nejbližší době narozeniny.

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login