Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

17. 11. 2019: 11:00
Dolni Počernice - SK Hostivař (hřiš. UMT Junior Praha)
3:2 (2:1)
Bez nasazení a obrany se bodovat nedá!
Napsal: kaspi dne Pondělí, 07 Květen 2018 15:13   

Ve venkovním zápase zajíždíme na půdu do nedaleké Hostivaře, kde nás přivítá nádherné jarní počasí a dokonale sestřižený trávník. Celý týden kluky připravujeme na velké hřiště a nemoc naší hry čímž je využívaní křídelních prostorů. Stále se snažíme tlačit středem, kde je většinou přehuštěno a málo útoků tak vedeme ze strany s následnou finální přihrávkou před soupeřovu bránu.

Do zápasu vstupujeme velmi pozvolna a nažhavení domácí hráči mají v úvodu více ze hry. Naštěstí přežijeme jejich náznaky šancí a sami se začneme více dostávat na domácí polovinu hřiště. Filipovi Rakúsovi však vždy chybý kousek k tomu, aby se individuálně uvolnil do koncovky a kombinačně vůbec nezáříme. Pomůže nám standardní situace, kterou skvěle kopne Smolíček. Jeho centr letí neustále směr brána, brankář domácích ho vyrazí vedle sebe, kde je připraven Tomáš Lorenz se svou pohotovou dorážkou a dostane nás do vedení 0:1. Kdo by si myslel, že se uklidníme, tak byl na omylu. Naši kluci byli od prvních vteřin ne o krok, ale o dva kroky za domácími pozadu, hráli komplikovaně, nepřesně a bez jakéhokoliv rychlejšího nasazení. Prostě na sluníčku jim bylo dobře a fotbal je moc nezajímal. Jaký to šok, že se dostali do vedení! Jinak si nejde vysvětlit přístup mužstva, které vypadalo naštvaně, že se do této pozice dostalo. Obrana totálně hořela, kupíme jednu minelu za druhou a góly dostaneme po situacích, kdy máme míč pod kontrolou. Nejprve v souboji strácí míč Pavel Strouhal, který s rozehrávkou dlouho váhá, běžecký souboj prohrává a na centr Adam Herda v naší bráně pořádně nedosáhne. Balón mu tak vypadne z rukavic a domácí útočník nemá problém trefit prázdnou bránu 1:1. V závěru poločasu máme výhodu rohového kopu, ale špatným centrem odstartujeme domácí obrat ve skóre. Ti balón dostanou ze svého vápna a volný hráč jde na Adama Černého. Ten místo, aby šel do souboje, tak celou situaci odcouvá, Smolíček ho vůbec nezajistí a proto hráči Hostivaře mají po narážečce do křídla úplně volnou cestu k naší bráně. Brejk končí jistou střelou k tyči a do šaten se jde za stavu 2:1 pro domácí.

V poločasové pauze se snažíme hráče probudit, provedeme střídání, ale výsledek je nulový. Ihned po rozehrávce nezastaví Michal Slabý ani Smoíček, který splašeně opustí pozici stopera průnik protivníka po pravém křídle, který přesnou přihrávkou nachází na penaltě (zde právě Smolda chyběl) svého spoluhráče a ten tímto mlsem nepohrdne. Střela k tyči a prohráváme 3:1. Na to se nemůže koukat Filip Rakús, který v souboji bezbvadně uplatní tělo, získá míč a rychlým náběhem na střed si ho navede do palebné pozice. Z 20m pošle parádní ránu do levé šibenice z jeho pohledu a snižuje na kontaktních 3:2. Za chvilku má možnost k vyrovnání, když využije nedorozumění domácího stopera s brankářem, obere je o míč, ale ten zústane stát za ním a Filip tak přichází o možnost dostat ho do opuštěné brány Hostivaře. Jinak nutno říci, že domáci si situaci nikterak nekomplikují a ráznými odkopy buď hru přeruší, nebo přenesou na naší polovinu. Hlavně mají po celý zápas enormní touhu urvat body do tabulky což u nás příliš neplatí. Potvrdí se to při rohovém kopu domácích kdy centr letí do čtyř našich postavených hráčů. Stačilo, aby si Adam v bráně zakřičel "mám" , míč chytil do koše a bylo po akci. Takto mu do něho sáhnul Mára, přesně přihrál proti noze domácímu hráči, který se musel až leknout kolik prostoru má na penaltě a proto neměl sebemenší potíž z voleje zavěsit k tyči 4:2. Ke cti našim klukům patří fakt, že i přes jalový výkon, který předváděli nastartovali závěrečný tlak ze kterého opět Tomáš Lorenz po přiťuknutí Diega snižuje na 4:3. A mohl to být právě Tomáš, který by se vtelil do role spasitele, protože v poslední minutě před něho po závaru na domácím vápně vypadne odražený balón a on stojí tváří v tvář proti vyběhnutému brankáři. Mohl míč napálit kolem jeho hlavy do sítě, mohl si ho ještě posunout do leva a pak by již trefoval pouze opuštěnou bránu Hostivaře, ale jemu koncovka vůbec nesedla a vysoký gólman lob vyrazil...

Nutno říci, že jsme prohráli naprosto zaslouženě, domácím jsme se vůbec nevyrovnali v nasazení i důrazu a kombinačně jsme tentokrát nevymysleli vůbec nic!

Branky: Tomáš Lorenz 2x, Filip Rakús 1x

Sestava: Adam Herda (b), Franta Fiala, Jakub Šťastný, Michal Slabý, Pavel Strouhal, Ondra Urban, Marek Štěpán (c), Dominik Kuzma, Vojta Stiller, Filip Rakús, Tomáš Lorenz, Adam Černý, Dan Foldyna, Michael Procházka, Adam Špaček 

Svátek má

Dnes 20.02.2020 : Oldřich
Zítra 21.02.2020 : Lenka

Narozeniny má

Žádní hráči nemají v nejbližší době narozeniny.

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login