Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

17. 11. 2019: 11:00
Dolni Počernice - SK Hostivař (hřiš. UMT Junior Praha)
3:2 (2:1)
Po jasném průběhu drama.
Napsal: kašpi dne Středa, 25 Duben 2018 19:05   

V domácím utkání hostíme houževnatého soupeře z Kolovrat. Podařilo se nám utkání zvládnout? Připsali jsme si další důležité body do tabulky? Na tyto otázky najdeš odpovědi v celém článku.

Z úspěšné sestavy na Hájích máme spoustu škrtů, protože Citrón s Adamem Černým jdou doplnit mladší dorost, Dom má střevní potíže a Myslitel s Maryánem při předzápasové rozcvičce zjistí, že jejich zranění je do hry nepustí. Když se připočte studijní pobyt Michala Foldyny s Lišákem v Anglii, kde doufám kromě zlepšování jazyka pozorně sledují výkony mého milovaného Liverpoolu, tak nás mnoho nezbylo. Naštěstí kádr máme široký, kluci se bezvadně zastupují a doplňují.

Zápas začneme velmi aktivně, kluci skvěle plní naše pokyny a poměrně brzy se ujímáme vedení. V sedmé minutě Diego nevypustí souboj na pravém křídle, kde na soupeři získá míč, zatáhne ho k brankové čáře odkud krásným centrem do šestnáctky vyzve ke střele Stiliho. Vojta zakončuje volejem do kterého vloží nohu kolovratský obránce a překoná svého brankáře 1:0. Parádní vstup nás povzbudí a připravujeme si další šance. Hodně blízko je Filip Rakús, který při sólu obejde i hostujícího brankáře, ale pak koncovku nasměruje těsně vedle. Proto udeříme opět z pravé strany. Mára kope rohový kop, přízemní centr letí na Diega, který na penaltě vtipně pustí míč mezi nohami a za ním stojící Tomáš Lorenz ho nechytatelným volejem napálí do brány Kolovrat. Překrásný momen a 2:0. Pak zaváhame v obraně, ale hosté, kteří se prezentují spíše dlouhými nákopy a houževnatým valem ve středu hřiště se nám dostanou za záda. Naštěstí Adam Herda v naší bráně drží čisté konto. Proto se můžeme před odchodem do kabin ještě jednou radovat. Na levé straně vybojujeme míč, který si skvěle tělem pokryje Filip Rakús a průnikem do středu pokutového území si vylepší střeleckou pozici. Zachová klid a jistou ránou zvyšuje na 3:0.

V poločase naše borce upozorňujeme na fakt, že jsme si utkání dobře nastartovali, ale že hosté nic nevzdají. Že budou bojovat o každou možnost poslat dlouhý nákop na naší polovinu, kde chtějí svádět souboje o míč. Že by bylo dobré přidat další branky a když ne, tak hrát obezřetně pro tým a gól nedostat, protože náskok máme.

Do hry vstoupíme opět aktivně a ihned má možnost běžet sám na bránu Tomáš Lorenz, jenže se mu nějak pro druhý poločas zasekla rychlostní skříňka a více jak na dvojku již nejel! Pěkný průnik předvedl Smolíček, který s míčem u nohy vtrhnul do hostující šestnáctky a bombou orazítkoval pravou tyč. Další tutovku spálil Tomáš Lorez, který ve vápně šel s Márou prakticky na jednoho statického obránce, ale místo přihrávky volí kličky a z nadějné pozice nic není. Proto přichází trest. Smolíček na půlce úplně zbytečně přehání kličkování, nezajištěn o míč přichází a hostující útočník mazáckým lobem řekonává bezmocného Adama Herdu 3:1. Začneme zmatkovat, nedostupujeme soupeře a hlavně předržujeme míč, který v soubojích ztrácíme. Hosté po jednom z nákopů využijí vysokého postavení našich stoperů, Adam Herda na chvíli zaváhá, ale pak přeci jenom vyběhne za vápno, kde fantastickým skluzem vychytá gólovou střelu. Nenajde však podporu u spoluhráču, proto dobíhající kolovratský útočník přostřelí na brankové čáře stojícího Smolíčka a snižuje na 3:2 z našeho pohledu. Naštěstí máme Máru, který se zatáhne, všechny uklidní, Špáča obětavým výkonem s Prochym a Pavlem Strouhalem zavřou pravou stranu a po té levé, nebo středem vyrážíme na zteče. Postupně jdou úplně sami na brankáře Dan Foldyna, Martin Čáp, Diego, ale ani jeden brejk v gól nepřetavíme, protože střelci minou. Proto v závěru musíme bránit dva trestné kopy Kolovrat, kteří jednou pálí do náruče našeho brankáře a podruhé přestřelují.

Body tak zůstávají v Počernicích a my se musíme více zamyslet nad průběhem druhého poločasu, kdy jsme si sami přivodili zbytečné drama, čímž vůbec nechci snižovat houževnatost a bojovnost našeho soupeře, který do poslední vteřiny nic nezabalil a nedal zadarmo!

Branky: Vojta Stiller 1x, Tomáš Lorenz 1x, Filip Rakús 1x

Sestava: Adam Herda (b), Pavel Strouhal, Jakub Šťastný, Michal Slabý, Franta Fiala, Adam Špaček, Marek Štěpán (c), Dominik Kuzma, Vojta Stiller, Filip Rakús, Tomáš Lorenz, Martin Čáp, Michael Procházka, Daniel Foldyna 

Svátek má

Dnes 20.02.2020 : Oldřich
Zítra 21.02.2020 : Lenka

Narozeniny má

Žádní hráči nemají v nejbližší době narozeniny.

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login