Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas


Žádný plánovaný zápas

Poslední zápas

17. 11. 2019: 11:00
Dolni Počernice - SK Hostivař (hřiš. UMT Junior Praha)
3:2 (2:1)
Když nemůžeš, tak dávej góly!
Napsal: kašpi dne Čtvrtek, 19 Duben 2018 15:55   

V sobotu ráno jsme odehráli důležité utkání na Hájích. Jestli se chceš dozvědět více o tomto boji na půdě lídra naší tabulky, tak vstup na celý článek.

Již na brzkých 8:30 stanovili domácí Háje výkop utkání do kterého máme nastoupit proti vedoucímu celku naší skupiny. Na tamním umělém povrchu jsme zažili historický úspěch v zimní lize a v přípravě na sezónu porazili domácí ligové žáky ročník 2004. Když jsem se dočetl v článku z tohoto utkání, že soupeř hrál na 70%, tak jsem nepochopil proč, když v zápase prohrávám, tak hraji snad nadoraz a bylo mi jasné, že proti klukům ročník 2003 to bude jiná jízda.

Do utkání vstupujeme velmi aktivně, domácí včas dostupujme, nedáme jediný míč zadarmo a skvěle presujeme. Tomáš Lorenz doslova létá z křídla na křídlo, aby napadal domácí rozehrávku a Citrón si podmaní celou pravou stranu. Ondra zde dominoval celý zápas a své soupeře naprosto přehrával. Díky tomu jsme se často dostávali před domácí branku a snažili se zakončit. Předvádíme dvě krásné křídelní akce, ale domácí brankář nás vždy vychytal. Nejblíže gólu byl Stili ke kterému se před brankou dostane odražený balón, Vojta stříli do prázdné brány, ale obránce domácích na brankové čáře zaskočí za překonaného brankáře a míč vykopne. Proto málem přichází trest na druhé straně. Smolíček dává hlavou malou domů, aby Michal Foldyna mohl míč chytit do ruky. Ten sice stojí v našem pokutovém území, ale míč chytne za ním a proto se proti nám píská trestný kop. Na ten si naběhne urostlý útočník Hájů a ránou málem zlomí břevno. Odražený míč uklidíme do bezpečí.

Do druhého poločasu jdeme s velkým odhodláním, protože herně nejsme horší než soupeř a některé secvičené náběhy jako máme my vůbec nebyl schopen sehrát. Kluci nadále skvěle bojují, Prochy se prohodil s Pavlem Strouhalem a Filip Rakús s Domem se tlačí do útoku. Proto po necelé hodině hry přichází pro nás krutý trest za drobnou chybu Fandy Fialy, kterému uskočí míč od nohy na střed, kde si ho sebere domácí útočník, který průnik zakončí mazáckou střelou podél Michala Foldyny 1:0. Zanedlouho opět propadneme na středu a i další střela končí přesně za tyčkou 2:0 pro domácí. Ti jsou na koni a snaží se zápas kontrolovat. Domácí brankář své spoluhráče nabádá, aby nás dorazili, že již nemůžeme, což kluky zdravě naštvalo a fotbalově mu odpověděli. Po rohu Ondra Urban trefuje břevno a míč se odrazí na vápno, kde je Smolíček. Ten si míč postrčí a střelou z polo otočky trefuje přesně za levou tyč z pohledu střelce 2:1. Kluci jsou fantaštičtí, domácí mačkáme, Mára, Diego, Stili ani Citrón v záloze neprohrají jediný souboj a to co začne předvádět Smolda nemá chybu. Zamkne obranu, na míči dominuje, domácí útočníky si přehazuje jako kuželky a podporuje naše útočné snažení. Fotbalový bůh nás odměnil dvě minuty před koncem. Kopeme roh na který si naskočí Diego a trkne míč na zadní tyč. Tam je u něho nejdříve Stili a přelobuje brankáře, který místo míče trefuje Vojtovu hlavu a srazí ho k zemi. Penalta! K ní se postaví Smolda, muž bez nervů a ránou ala Ronaldo trefuje pravou šibenici 2:2. Domácí se v poslední minutě dostanou před naší bránu, ale to již naši kluci hrají v tranzu a žádnou zápletku nepřipustí. Naopak na druhé straně uteče Filip Rakús a není daleko od vítězného gólu.

Celý tým bych chtěl strašně moc pochválit za přístup k utkání, neutuchjící bojovnost a mentální vyspělost, že jsme nic nezabalili a poprali jsme se i přes nepříznivě se vyvýjející skóre o úspěch. Vždyť stejný soupeř nám na podzim uštědřil potupného bůra a hlavně ve druhém poločase tohoto utkání jsme se s míčem moc nepotkali. Asi jsme se za půl roku tréninků zase někam posunuli, ale nesmíme usnout na vavřínech a dál tvrdě pracovat. Vždyť v době největšího náporu jsme proti hájeckým měli ma hřišti šet kluků ročník 2004! Z toho mám obrovskou radost, jak nadějný tým máme.

Velmi bych chtěl vyzdvihnout domácí borce za konec zápasu. Za ty roky co jsem u týmu se nám podařilo párkrát favorita zaskočit, ale vždy byl na vině terén, špatný rozhodčí, nebo počasí. Háječtí kluci nám všem podali ruce, uznali naší bojovnost a vím jak těžké to je, když máte v hlavě myšlenku, že je utkání vyhrané. Kluci a trenéři klobouk dolů!

Góly: Jakub Šťastný 2x

Sestava: Michael Foldyna (b), Adam Herda (b), Pavel Strouhal, Jakub Šťastný, Adam Černý, Franta Fiala, Ondra Urban, Marek Štěpán (c), Dominik Kuzma, Vojta Stiller, Tomáš Lorenz, Filip Rakús, Dominik Deyl, Jan Liška, Michael Procházka, Dan Foldyna, Jan Zámyslický, Michael Slabý 

Svátek má

Dnes 20.02.2020 : Oldřich
Zítra 21.02.2020 : Lenka

Narozeniny má

Žádní hráči nemají v nejbližší době narozeniny.

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login