Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

17. 10. 2020: 9:00
Dolni Počernice - SK Slovan Kunratice z.s.

Poslední zápas

11. 10. 2020: 16:00
TJ Praga - Dolni Počernice
9:0 (6:0)
Zejména pro rodiče......
Napsal: beznos dne Neděle, 05 Říjen 2014 19:34   

Jsou za námi (i rodiči) dva měsíce ve velkém fotbale. Tedy alespoň podle rozměrů hřiště. Dovolte mi pár postřehů, připomínek či proseb. Všichni se nesejdeme už ani při zápase, tak nemám jinou volbu než touto cestou se o ně podělit písemně. Vy co chodíte na naše stránky pravidelně, řekněte ostatním rodičům, ať se s obsahem tohoto článku seznámí. Děkuji.

 

Je za námi příprava a polovina mistrovských zápasů (nebojte končíme až někdy kolem 10. prosince). Co nového nám to přineslo? Mezi kluky jsou větší fyzické disproporce, ale s tím jsme museli počítat. Každý roste jinak, každý získává jinak sílu atd. To má samozřejmě i dopad na to, jak se každý vypořádá s tím, že hraje proti o rok nebo dva starším protihráčům. Že nehraje celý zápas atd. A to je Vaše parketa. Vysvětlit to klukům a podporovat je. Vždyť pravidelně každé dva roky jsme nováčky a tolik se nedaří, a druhým rokem jsme vždy na bedně. Jen si vzpomeňte na ty sezóny, když se daří. No není to úžasné být u toho se svými dětmi. Žádám Vás o jejich motivaci, vím proč to říkám. Celý život se věnuji fotbalu, nikdy jsem toho nelitoval. Věřím, že většina kluků to dělá z lásky k fotbalu, tak jim v tomto období nesmíme polevit. Žádné ústupky na trénink nemusíš atd......Vždyť i Vaše přání je, aby sportovali celý život. Myslím, že máme v současné době takové trenérské trio, které nám spousta mužstev může jen závidět (mám samozřejmě na mysli jen to, že se chceme mládeži věnovat). Dost bylo kázání.....

Není důležité jen vítězit. Spoustu věcí z fotbalu si každý přenese do života (Nemyslím jen ten na hřišti - kluci jsou úžasná parta. Mám s nimi za sebou dost soustředění, jsem s nimi šestý rok a někdy i 4x týdně). A život není jen o výhrách.

Asi si říkáte proč to píšu? Po jednou debaklu, když už jich pár bylo společně protrpěno... Jen proto, že někteří z Vás zapomínají. Je pro mě nepřijatelné, abych musel po dvou měsících řešit, že některý z hráčů nehraje celý zápas, že jsou protihráči velcí, silní atd., a že z toho důvodu půjde na rok hrát do nižší kategorie. Ano, nemám s tím problém. Ale neodpustím si dovětek, že to nevadilo v době, kdy jsme na bedně a sbíráme úspěchy!!! Každého uvolním a rozhodnutí rodičů respektuji. Sami dobře víte, že jsem rozhodnutí rodičů vždy ctil viz. přestupy do Viktorky. Když někdo nechce hrát a trénovat pod Beznoskou nemusí. Koneckonců, i ten Beznoska tu nebude věčně. Ale zapomíná se na to, co bude dělat ten hráč za rok. Až skočí zpět mezi fyzicky, herně a mentálně připravené. Fotbal je totiž i o hlavě. Nezlobte se na mě, ale rozdíl mezi půlkou a celým hřištěm není jednou takový. Ale třikrát. A vím co říkám. Za rok bude možná zase sedět na lavičce.... 

Konec...

Teď to nejdůležitější: podívejte se na rozpis října (pozor každý trénink v týdnu jiný začátek!). JE TAM VOLNÝ VÍKEND PŘED PRÁZDNINAMI!!! To nám to pěkně vyšlo. Chci Vás požádat, zda by bylo možno zajistit účast na tréninku na konci prázdnin od 15 hodin (středa). Máme pak ještě před sebou tři kola a nechceme body promrhat. Po posledním mistráku ještě pokračujeme halovým turnajem (Milovice) a začneme již zimní ligu na Hájích. O termínech budu včas informovat. K zimní přípravě snad důležité info: pololetní prázdniny i jarní prázdniny (první březnový týden) si můžete zařídít podle svého uvážení. Zápasy nebudou. Snad jen o jarní prázdniny pro ty co nebudou na horách, je možnost uspořádat 3-4 denní soustředění v DP. 

Ještě malý problém: halový turnaj v Milovicích (23.11.) nám nikdo nezaplatí. Oddíl za nás zaplatí pouze zimní turnaj na Hájích ve výši 7500 Kč. Takový je i limit na zimní přípravu pro mládežnický tým. Prosím o dohodu mezi Vámi a případné vybrání finančních prostředků. Turnaj stojí 1800 Kč a v současné době nás je již pouze 15 hráčů. Dejte mi info příští neděli na zápase, abych turnaj potvrdil nebo odřekl.

A ještě jedna poslední prosba na závěr. Buďte taková parta jako jste byla. I kluci to vnímají!!!

Díky BEZNOS 

Svátek má

Dnes 29.11.2020 : Ondřej
Zítra 30.11.2020 : Iva

Narozeniny má

Žádní hráči nemají v nejbližší době narozeniny.

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login