TJ Praga - Dolni Počernice
9:0 (6:0)
Vykročení pravou nohou!
Napsal: beznos dne Úterý, 09 Září 2014 08:27

První mistrovský zápas v nové kategorii jsme zvládli na velmi dobrou a slavíme první vítězství na "velkém" hřišti.

DP - Podolí B  2:0  (1:0)

I když se nám v přípravě příliš herně nedařilo (4 porážky a skóre 7:18!!!), někde v koutku jsme věřili, že přijde změna a urveme první body.

Zápas s Podolím B se pro nás vyvíjel hned od první minuty velmi dobře. Hned po dvaceti vteřinách jsme vedli 1:0, to když si po centru Černocha hosté dokutáleli míč do vlastní branky. Bohužel to bylo na dlouhé minuty z naší strany vše. První poločas jako by jsme byli plní trémy a nervozity. Neběhali jsme, nehráli po stranách a co mrzí nejvíc, chyběla touha po vítězství a bojovnost. Hra moc pohledná nebyla, vše se odehrávalo mezi vápny a jedinou naší šanci zazdil z malého vápna Vaňous.

Pravděpodobně patřičně zvolená domluva o přestávce začla po změně stran přinášet ovoce...

V záloze si vyměnil místo s Hamim Renda a celý obraz hry byl úplně jiný. Oba jmenovaní najednou dokázali obejít protihráče, přihrát a naběhnout. Začli jsme hrát po stranách, zejména po pravé se nám dařilo Beznym procházet až do vápna k centrům. Začli jsme si vytvářet spousty šancí a jen škoda, že nedošlo k rozhodnutí výsledku zápasu dříve. Najednou se nám rozběhal Vlčák, přestali jsme plašit vzadu při rozehrávce atd... V 50. minutě se na pravé straně uvolnil Černoch a z úhlu nedal brankáři šanci 2:0!!!  Posledních 15-20 minut jsme hráli s velkým přehledem (bojovali jsme a byla vidět touha zvítězit - dobře vy!!!) a šancí bylo na dva zápasy. Branka sice již nepadla, ale výkon v druhé půlce musel potěšit nejen naše "nenáročné trenéry".

Vykročili jsme tou správnou nohou, ale..... Je před námi spoustu práce. S tím odhodláním, bojovností a docházkou, kterou kluci předváděli celé 4 týdny přípravy, to ale určitě zvládneme. I porážky, které nás připraví na další vítězství.

Děkujeme celému týmu za předvedený výkon!

J+J+J

Dolní Počernice - A.F.K. Slavoj Podolí B - amatérský fotbalový klub 2:0

1. min: Matěj Černý
50. min: Matěj Černý

50. min: Ladislav Gajdošík (rank) za Martin Vaněček
60. min: Filip Veselý (rank) za Miroslav Šmíd
60. min: Filip Rejlek (rank) za Matěj Černý